Nová verze operačního systému Mac OS X 10.6 Snow Leopard byla oficiálně uvedena na trh v září 2009. V současné době je na učebně LVT1.

Snow Leopard nepřináší tak zásadní změny v oblasti uživatelského rozhraní jako Leopard, ale zaměřuje se na optimalizaci systémového kódu pro platformu Intel, která garantuje rychlejší a stabilnější chod systémových aplikací a služeb a výhledově i pro aplikace třetích stran. Podívejme se na hlavní změny, které Snow Leopard přináší:

Snow Leopard je spustitelný na libovolném Intel Macu, přičemž naplno jeho přednosti v případě optimalizace využijí uživatelé s Intel procesory s 64bitovou architekturou a grafickými kartami podporujícími technologii OpenCL.

Optimalizace je znatelná již při instalaci (ta je nejen rychlejší, ale i odolnější proti problémům) a pak zejména v základní správní aplikaci systému Finder, která byla kompletně přepsána do frameworku Cocoa, odezva při většině operací je zde výrazně rychlejší.
Vzhled plochy ve Snow Leopardu
Uživatelské rozhraní: I když na letmý pohled vypadá prostředí Snow Leoparda identické s Leopardem, došlo přece jen k několika významnějším změnám. Ikony dokumentů nyní podporují náhledy QuickTime filmů a vícestránkových dokumentů, navíc je lze zvětšovat až na velikost 512 x 512 pixelů. Vylepšeny byly i funkce Exposé pro zobrazování náhledů oken aplikací (nový vzhled, integrace do Docku, přemisťování obsahu mezi okny) a Stacks pro rychlý přístup ke složkám a souborům z Docku (možnost listování všemi položkami, navigace obsaženými složkami). K drobnostem, které uživatele určitě potěší, patří zejména možnost vrátit soubory z koše do původního umístění či zobrazení důvodu, pro který nelze vysunout paměťové médium.

Řadou vylepšení oplývá systémový prohlížeč Preview: mimo jiné nyní nabízí podporu skenování, náhled 3D modelů ve formátu DAE, zobrazení více PDF dokumentů v jediném okně či korektní kopírování vícesloupcového textu.